موسسه دانشمند

بستری برای تحقیق و توسعه

مجسمه چهار دانشمند ایرانی در مقر سازمان ملل - وین (ابوعلی سینا، خیام، رازی و ابوریحان)

فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای رایانه ای

اجرای طرح واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای بازدید از موزه ها

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۱/۰۳/۱۲
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
کاربردهای استفاده از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در حوزه های متنوع آموزشی و هنری و صنعتی و.... بسیار است. یکی از کاربردهای مناسب این تکنولوژی استفاده از آن در بازدید از موزه هاست.
طبیعتا به دلیل محدودیت زمانی و گاها محدودیت مکانی، امکان بازدید از موزه و آثار آن به صورتی که در اختیار بازدید کننده باشد، وجود ندارد.کما اینکه بسیاری از آثار به دلیل خاص بودن، امکان بازدید از فاصله نزدیک و یا استفاده از آنها وجود ندارد. همچنین این تکنولوژی کمک شایانی در امر انتقال اطلاعات مربوط به اثر به بازدید کننده دارد. استفاده از این تکنولوژی به غیر از اینکه میتواند تجربه متفاوت و بسیار جالبی را برای بازدید کننده به همراه داشته باشد، موجب تبلیغ بازدید از موزه ها شده و رغبت افراد را به این مساله بیشتر کند. همچنین در بحث توریستی هم با توجه به نوپا بودن این تکنولوژی ، استفاده از آن میتواند اثر بسیار مناسبی بر مساله گردشگری و بهبود و تصحیح دیدگاه توریست ها نسبت به سطح پیشرفت کشورمان داشته باشد. همچنین از مزیت های این تکنولوژی میتوان به بهبود کیفیت بازدید، کم تر شدن بار کاری نیروهای موزه، ایجاد تعامل بین بازدیدکننده ها و آثار، همگام بودن با تکنولوژی های روز دنیا که در موزه ها استفاده می شوند، ایجاد بستر جهت بازدید مجازی و از راه دور موزه اشاره کرد.

ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت پروژه سازمانی

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۱/۰۲/۲۵
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۱/۰۳/۱۶
سیستم مدیریت یکپارچه، سیستمی است که سازمان برای مدیریت کلیه امور فرآیندی خود بکار می‌برد تا بتواند به اهداف استراتژیک سازمان دست یابد و بطور متوازن اهداف ذینفعان خود را برآورده سازد. در یک سیستم یکپارچه مدیریت پروژه، داده‌ها و اطلاعات منابع هر پروژه شامل نیروی انسانی، ماشین‌آلات، تجهیزات، بالانس مصالح و سایر منابع و فرآیندهای مختلف مدیریت پروژه، مستندسازی شده و سوابق و فایل‌های مرتبط با هر فرآیند، علاوه بر فرم‌های اطلاعاتی مورد نیاز در سامانه ذخیره می‌شود. در این سیستم دوباره‌کاری‌های مستندسازی به حداقل می‌رسد تا کارآیی و بهره‌وری سیستم مدیریت یکپارچه تضمین گردد. بدین ترتیب با پیشگیری از وقوع دوباره‌کاری در سیستم یکپارچه می‌توان به یک فرآیند مدیریتی کاراتر دست یافت. بنابراین به منظور سرعت بخشی به فرآیند جمع‌آوری داده‌های متنوع در سطح پروژه‌ها و کنترل زمانبندی اجرای فرآیند و گردش‌های مورد نیاز در سطح هر پروژه و سپس در سطح سازمان متولی اجرای پروژه، پیاده‌سازی سیستم‌های یکپارچه مدیریت پروژه ضروری می باشد.

طراحی و اجرای اپلیکیشن جامع گردشگری

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
بحران پاندمی کرونا در دنیا بر کسب‌وکارهای بسیاری اثرگذار بوده است. این بیماری به ویژه صنعت گردشگری را به شدت تحت تأثیر قرار داده است و از این رو در 2 سال اخیر این صنعت با رکود شدیدی مواجه بوده است. موفقیت برخی کشورهای دنیا و خودکفایی ایران در تولید واکسن سبب شده است که کارشناسان چشم‌انداز روشنی را برای این صنعت در آینده نزدیک متصور باشند به همین دلیل هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد درنظر دارد توسعه اپلیکیشن و خدمات آنلاین گردشگری خود را به شرکتهای دانش‌بنیان و توانمند داخلی واگذار نماید. این اپلیکیشن قابلیت ارائه خدمات به بالای 5 میلیون کاربر را خواهد داشت و امنیت و کارایی (سرعت) لازم شرط توسعه آن خواهد بود و خدماتی مانند شبکه اجتماعی تخصصی خدمات گردشگری و مسافرتی و همچنین فروش بلیط حمل‌ونقل، هتل، اماکن گردشگری و تورهای مسافرتی را ارائه خواهد کرد.

سامانه اعتبارسنجی آنلاین لیزینگ اقشار کم برخوردار

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۶/۰۹
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
صـنعت ليزينگ به مثابه يك شيوه اعتباري، امروزه در تمام عرصه‌ها ظهور پيدا كرده و توان مالي مؤسسات حقوقي و اشخاص حقيقي را براي سرمايه‌گذاري فزوني مي‌بخشد. در این صنعت، یکی از مهم ترین فعالیت ها نحوه اعتبارسنجی و عدالت در تخصیص منابع و تسهیلات اعطایی به مشتریان است که این امر از طریق سامانه‌های اعتبارسنجی میسر می‌گردد.عدم اعتبارسنجی طبقه کم برخوردار، امکان اعطای لیزینگ به آنها را محدود ساخته است و آنها را از این امکان محروم کرده است و باعث گردیده این دسته از مردم از امکانات لیزینگ نتوانند بهره مند شوند.
برای رفع ابهامات و پاسخگویی به سوالات احتمالی می‌توانید با شماره 02188883913 داخلی 407 تماس بگیرید یا به شماره 09333684214 در پیامرسان واتساپ پیام دهید.

طراحی نرم افزار تخصصی مدیریت تغذیه گیاهان زراعی و باغی

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
در حال حاضر تغذیه گیاهان در مزارع و باغات براساس تخمین انفرادی کارشناسان و یا آزمایشات مقطعی صورت می پذیرد. در حالی که می توان با جمع آوری اطلاعات مربوط به خاک، آب و نوع گیاهان و به کمک نرم افزارهای تخصصی، به تغذیه صحیح گیاهان، افزایش بهره وری مزارع و باغات و همچنین حفظ محیط زیست، کمک شایانی نمود. لذا این مؤسسه از کلیه فناوران توانمند در حوزه طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای تخصصی، جهت ثبت نام در این طرح فناورانه دعوت به عمل می‌آورد.

ایجاد سیستم یکپارچه مدیریت پروژه سازمانی

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
در یک سیستم یکپارچه مدیریت پروژه، داده‌ها و اطلاعات منابع هر پروژه شامل نیروی انسانی، ماشین‌آلات، تجهیزات، بالانس مصالح و سایر منابع و فرآیندهای مختلف مدیریت پروژه، مستندسازی شده و سوابق و فایل‌های مرتبط با هر فرآیند، علاوه بر فرم‌های اطلاعاتی مورد نیاز در سامانه ذخیره می‌شود. هدف از اجرای پروژه حاضر، سرعت بخشی به فرآیند جمع‌آوری داده‌های متنوع در سطح پروژه‌ها و کنترل زمانبندی اجرای فرآیند و گردش‌های مورد نیاز در سطح هر پروژه و سپس در سطح سازمان متولی اجرای پروژه می‌باشد. مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند در راستای حمایت از متخصصان و فناوران داخلی در نظر دارد به منظور رفع نیاز فناورانه شرکت ملی ساختمان (زیرمجموعه هلدینگ پایا سامان پارس وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی) از کلیه فناوران توانمند در این حوزه که قادر به ارائه راهکارهای مناسب در خصوص ایجاد و پیاده‌سازی سیستم‌های یکپارچه مدیریت پروژه می‌باشند، جهت شرکت در طرح حاضر دعوت به عمل آورد.
موارد فنی و زیرساخت‌های مورد انتظار کارفرما عبارتند از:
1) شرکت فناور از کادر فنی مجرب و امکانات و تجهیزات مناسب در این حوزه برخوردار باشد.
2) امکان تبادل خودکار داده با نرم‌افزارهای متداول در زمینه مدیریت و کنترل پروژه و تولید گزارش‌های زمانبندی و کنترل پروژه از فایل‌های نرم‌افزاری پایه (نظیر MSP، P6 ، اکسل و ...)
3) ارائه راهکارهای شرکت‌های فناور جهت ایجاد یکپارچگی در سیستم و کنترل خودکار صحت‌سنجی داده‌های ورودی در سیستم یکپارچه بر اساس مغایرت‌گیری در فرم‌ها و گزارش‌های مرتبط مورد انتظار است.
4) شرکت فناور، علاوه بر برخورداری از دانش فنی مناسب، بایستی از حسن سابقه انجام کار در حوزه پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعات مدیریت پروژه (PMIS) در شرکت‌های پیمانکاری صنعت ساخت و پروژه‌های عمرانی برخوردار باشد و امکان ارائه محصول و نمونه‌های اجرایی موجود و ارزیابی آن در جلسات کارشناسی را داشته باشد.
5) نمونه اجرایی مذکور بایستی از تمامی استانداردها، گواهینامه‌ها و تأییدیه‌های لازم در این خصوص برخوردار باشد.
6) چنانچه هسته اصلی راه‌حل ارائه شده، تولید شده در داخل کشور باشد، پیشنهاد فنی در اولویت قرار خواهد داشت.
با توجه به موارد مذکور، بدیهی است که بهترین راهکار با کمترین هزینه به عنوان مناسب‌ترین گزینه جهت پیاده‌سازی سیستم یکپارچه انتخاب خواهد شد.

طراحی و برنامه نویسی نرم افزار اطلاعات و مدیریت گاوداری پرواری

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
مدیریت بهینه و علمی- اقتصادی گاوداری پرواری صنعتی (پرورش گاو گوشتی و پرواربندی صنعتی) نیازمند سیستم سازی در تمام بخش های آن می باشد. این بخش ها شامل تغذیه و خوراکدهی، سلامت و بیماری ها، آمار و اطلاعات و احتمالا برنامه های ژنتیکی می باشد. لذا تجمیع و ارائه اصولی و غیرپیچیده این اطلاعات، نقش عمده ای در تسهیل مدیریت فنی و اقتصادی واحدهای پرواربندی خواهد داشت. توسعه نرم افزار و برنامه کامپیوتری که بتواند به نحو غیرپیچیده و در عین حال جامعی حیطه های فوق را پوشش دهد، می تواند مدیریت واحدهای پرواربندی صنعتی را به طور کارآمدی بهبود بخشد.

طراحی و ساخت انبار هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

 • تاریخ شروع ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
 • تاریخ پایان ثبت نام: ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
با توجه به نیاز مجموعه شرکت‌های صنایع غذایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نصب و راه‌اندازی سامانه انبارداری هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (بر پایه UWB) در محل انبارهای یکی از شرکت‌های تابعه آن شامل: انبار مرکزی محصول (5 انبار) و در 8 واحد تولیدی در مجموع به مساحت تقریبی16000 متر مربع، 17 خط تولید و تجهیز تعداد 21 دستگاه لیفتراک، مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند در نظر دارد جهت رفع نیاز فناورانه ”طراحی و ساخت انبار هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا“ از کلیه فناوران توانمند با رزومه مشخص و قابل استعلام در این زمینه، جهت همکاری دعوت به عمل آورد.